- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2010 Festyn środowiskowy "Bezpieczne wakacje w moim regionie"

Festyn środowiskowy "Bezpieczne wakacje w moim regionie"


 

   W dniu 27 czerwca 2010 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu gościł na festynie środowiskowym pod hasłem „Bezpieczne wakacje w moim regionie”, którego współorganizatorem był kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski. Adresatami imprezy były dzieci i młodzież z terenu gminy Łubianka. Celem festynu była promocja regionu kujawsko-pomorskiego, dorobku ludzi, którzy go zamieszkują oraz edukacja dla bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.
Na dzieci zorganizowano mnóstwo atrakcji, m.in. konkursy sprawnościowe, występy zespołów lokalnych, strzelanie z łuków i procy, zjeżdżalnie i wiele innych.

   WORD w Toruniu został zaproszony do udziału w festynie w celu przeegzaminowania młodzież na kartę rowerową i motorowerową, a także do przeprowadzenia konkursu ze znajomości przepisów ruchu drogowego.  Te osoby, które poprawnie odpowiedziały na zadane przez egzaminatora pytania, otrzymywały w nagrodę maskotkę „Miś-Policjant”. Ponadto, przy festynowym stoisku WORD najmłodsi otrzymywali elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne.