- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Turnieje 2017 XL Ogólnopolski Turniej BRD

XL Ogólnopolski Turniej BRD

IMG 0044   W sobotę 27 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje wojewódzkie 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn wyłonionych w eliminacjach okręgowych: sześć ze szkół podstawowych i sześć z gimnazjów.Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: testy (z wiedzy i skrzyżowań), rowerowy tor przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
Wśród szkół podstawowych zwyciężyli reprezentanci SP w Szubinie, w składzie: Jakub Spychała, Filip Grzelak, Magdalena Kawecka, Zuzanna Kubiak. Opiekunem drużyny jest Marcin Adamczyk.
Rywalizację wśród gimnazjalistów rozstrzygnęli na swoją korzyść uczniowie ze szkoły w Grabkowie, w składzie: Julia Dąbrowska, Dominika Olak, Mateusz Chojnacki. Zespół przygotował do startu Paweł Ogłodziński.
Do wszystkich drużyn i trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii trafiły dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego: w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.
Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oraz najlepsi zawodnicy indywidualni otrzymali również puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w każdej z kategorii reprezentować będą nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2017 r. w Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie).

Życzymy powodzenia!