- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Ferie w WORD Toruń

IMG 1615    W dziennych zajęciach w Centrum Edukacji Komunikacyjnej w czasie ferii zimowych wzięło udział w sumie 32 dzieci. - Podczas pięciogodzinnych spotkań uczestnicy zajęć grali w grę na zasadach podobnych do tradycyjnej gry w „STATKI” - mówi Luiza Skrobiszewska z toruńskiego WORD-u.


 

Jednak oprócz statków, plansza kryła dodatkowo pola zadań, zabaw, pytań i kalamburów, każde o tematyce z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie kryję, że celem zajęć była nauka poprzez zabawę i dzięki takiej formie ten cel został osiągnięty. Dzieciom bardzo podobała się zabawa i zadeklarowały, że chętnie wrócą do nas na takie zajęcia. To bardzo cieszy i satysfakcjonuje, że dzięki współpracy z Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP udało nam się zorganizować tego typu atrakcje dla dzieci.
Dwukrotnie w CEK zajęcia poprowadzili przedstawiciele Toruńskiego Klubu Motorowego. Uczestnicy zajęć mieli okazję spróbować swoich sił w prowadzeniu modeli w ruchu drogowym, zwracając uwagę na znaki drogowe i sygnalizacje świetlne.
Na koniec ferii odwiedzili nas uczestnicy półkolonii „Ferii na sportowo” Fundacji Rozwoju Sportu. Była nauka w formie zabawy w ruch drogowy, układanie znaków drogowych z mega klocków, a na koniec nie zabrakło odrobiny rywalizacji w formie mini wyścigów po wyznaczonym torze.
Dziękujemy za zainteresowanie naszymi zajęciami!
Patroni medialni: Nowości i Polskie Radio PiK