- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Współpraca z SP i OSK Spotkania Spotkanie z kierownikami OSK i instruktorami - 2009.01.31

Spotkanie z kierownikami OSK i instruktorami - 2009.01.31

Program spotkania obejmował następujące tematy:

  1. Przedstawienie działań Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, prowadzący: Wiesław Rzyduch (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy)
  2. Omówienie procesu egzaminowania, prowadzący: Stanisław Jabłoński (Kierownik OT Grudziądz), Jerzy Jaworski (Egzaminator Nadzorujący)
  3. Przykłady z egzaminów, rodzaje zażaleń i problemy psychologiczne zdających, prowadzący: Krzysztof Gąsior (przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego), Ryszard Nagórski (Z-ca Dyrektora WORD Toruń),
  4. Przedstawienie i omówienie statystyk, prowadzący: Rafał Oleradzki (Informatyk)

Spotkanie zakończone zostało niemal godzinną dyskusją, w której poruszone zostały tematy dotyczące egzaminowania oraz nowych pojazdów egzaminacyjnych.
Pytania i sugestie wraz z wyjaśnieniami, które pojawiły się w trakcie dyskusji.

Pytanie
Do kiedy będą podstawiane do egzaminów samochody marki Chevrolet i czy kursanci w dalszym ciągu będą mieli możliwość wyboru auta, na którym będą zdawać egzamin?
Odpowiedź
W marcu 2009 roku do dyspozycji WORD będzie 10 pojazdów marki Toyota Yaris. 6 pojazdów przeznaczonych zostanie do obsługi egzaminów w WORD Toruń a kolejne 4 w OT Grudziądz. W kwietniu dostarczonych zostanie kolejne 8 pojazdów.
Kursanci będą mogli dalej korzystać z aut marki Chevrolet. Do czasu kiedy będzie taka potrzeba ze strony szkół jazdy, będziemy tę markę utrzymywać tak aby jednak końcowo przejść całkowicie na markę Toyota. Wszystko będzie zależne od potrzeb i kosztów eksploatacji. Jednak liczyć się należy z faktem, iż czas oczekiwania na pojazd Chevrolet może być dużo dłuższy niż w przypadku pojazdu Toyota.

Pytanie
Jaką skrzynie biegów będą posiadały samochody marki Toyota, czy będzie to 6-biegowa skrzynia biegów.
Odpowiedź
Do egzaminu będą podstawione pojazdy, będące w zgodzie ze specyfikacją przetargową, np. mogą posiadać manualne 6-biegowe skrzynie biegów, jeśli w tym czasie producent będzie wyposażał pojazdy w takie właśnie rozwiązanie. Kandydat zawsze będzie mógł zapoznać się z „nową” skrzynia biegów. Jednocześnie zostanie pouczony jak włączyć odpowiedni bieg. Równocześnie pojawi się na naszej stronie www.word.torun.pl  odpowiednia prezentacja. 

Pytanie
Prosimy aby pojawiła się w Biurze Obsługi Klienta w Grudziądzu osobne stanowisko dla obsługi instruktorów.
Odpowiedź
W obecnej sytuacji nie ma takiej możliwości. W tej chwili jesteśmy na etapie projektowania nowego obiektu WORD Grudziądz, który będzie posiadał bardzo dobre warunki obsługi klienta, w tym także zwiększoną ilość okienek. Nie wykluczamy, iż w nowej siedzibie zostanie przygotowane stanowisko obsługi klienta dedykowane instruktorom.

Pytanie
Prosimy aby spotkania z instruktorami odbywały się co najmniej 2 razy w roku.
Odpowiedź
Planujemy w drugiej połowie roku kolejne spotkanie z Państwem.

Pytanie
Skarga na egzaminatora. Egzaminator uznał wyjazd na drogę publiczną z włączonymi światłami drogowymi jako zagrożenie bezpieczeństwa ruchu i przerwał egzamin.
Odpowiedź
Skarga zostanie dokładnie rozpatrzona. Proszę o kontakt osoby zainteresowanej.


W spotkaniu, które trwało ponad 4 godziny, udział wzięło 150 kierowników i instruktorów Ośrodków Szkolenia Kierowców. Uczestnicy spotkania otrzymali prezentacje pojazdów egzaminacyjnych Toyota oraz MAN, zestawienia statystyczne oraz dane adresowe zapisane na pamięci PENDRIVE.

Materiały do pobrania