- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Festyn Motoryzacyjny - Toruń 2008


 

   W dniu 19 września 2008 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się festyn motoryzacyjny  pn. „Z nami bezpieczniej”, skierowany w szczególności do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Dla uczestników festynu zorganizowano szereg zabaw i konkursów o tematyce motoryzacyjnej, popularyzujących przepisy ruchu drogowego i uczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w tym m.in. konkurs z wiedzy o zachowaniu się na drodze dla dzieci do lat 7 i od 7 do 12 lat, konkurs z przepisów ruchu drogowego dla młodzieży powyżej 12 lat oraz konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód, w którym pierwszą nagrodą był rower górski ufundowany przez WORD w Toruniu. Dodatkowo, dwie konkurencje zostały przygotowane specjalnie dla doświadczonych kierowców, były to: jazda sprawnościowa samochodem egzaminacyjnym wyposażonym w tzw. troleje, pozwalające na sprawdzenie umiejętności wychodzenia z poślizgu oraz jazda samochodem z umieszczonym na masce tzw. „talerzem Stewarta”. Ponadto, osoby posiadające prawo jazdy kat. B miały możliwość spróbowania jazdy samochodem w alkogoglach, symulujących stan kierowcy po spożyciu alkoholu. Dla laureatów konkursów WORD przygotował atrakcyjne nagrody.
   Największą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się egzaminy na kartę motorowerową i rowerową, prowadzone przez egzaminatorów z WORD w Toruniu przy współudziale funkcjonariuszy Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Podczas festynu 130 młodych ludzi przystąpiło do ww. egzaminów, w celu zdobycia uprawnienia do jazdy rowerem lub motorowerem po drogach publicznych.
Nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczestników, okazał się  występ zespołu MAGMA, który pomimo pochmurnej aury, rozgrzał atmosferę i wprowadził dzieci w pogodny nastrój.
Poza konkursami i występami, WORD w Toruniu przygotował smakowite niespodzianki, m.in. „wojskową grochówkę” oraz słodkości, które rozdawane były wśród dzieci.
Specjalnie na tę okazję, Straż Pożarna i Policja odwiedziły WORD wraz ze swoim specjalistycznym sprzętem w celu zaprezentowania go dzieciom.  Przedstawiciele Fundacji „Świat Dzieciom” pokazali 300 młodym uczestnikom festynu, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych. Żużlowiec Klubu Sportowego UNIBAX prezentował motocykl żużlowy, natomiast dealerzy „AUTOSAR – Wieluński” i BEDNARSCY sp. j.   modele najnowszych samochodów.
 Opiekunowie dzieci z zaproszonych szkół otrzymali materiały dydaktyczne pomocne w prowadzeniu zajęć z wychowania komunikacyjnego.
 Miłym akcentem festynu było również wyróżnienie nagrodą Dyrektora WORD w Toruniu, instruktorów i ośrodka szkolenia z okręgu toruńskiego, którzy w roku 2007/2008 osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców. Laureatami nagród zostali:
Pan Adam Kamiński – w zakresie kat. B prawa jazdy,
Pan Lech Kujawski – w zakresie kat. C prawa jazdy,
Pan Grzegorz Kępczyński – w zakresie kat. A prawa jazdy,
Ośrodek Szkolenia Kierowców „SUKCES” w Brodnicy, w klasyfikacji ośrodków szkolenia kierowców.
 Wyróżnieni otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody ufundowane przez Dyrektora WORD.
Na zakończenie festynu, wśród jego uczestników rozlosowano 40 maskotek „Miś Policjant”.