- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Festyn Motoryzacyjny - Toruń 2007


 

   W dniu 22 września 2007 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu, odbył się kolejny "Festyn motoryzacyjny WORD". Miłym akcentem festynu było wyróżnienie Nagrodą Dyrektora WORD w Toruniu, instruktorów i ośrodka szkolenia z okręgu toruńskiego.

   W ramach festynu zorganizowano szereg zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przedszkolaki uczyły sie, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy dzieki zespołowi MAGMA. Starsi brali czynny udział w konkursie strzeleckim prowadzonym przez Bractwo Kurkowe. Oprócz zabaw praktycznych zorganizowano konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W konkurencji uczestniczyły dzieci w przedziałach wiekowych: do 7 lat, od 7 do 12 i powyżej 12 lat. Odbył się także konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód, w którym główną nagrodą był rower górski ufundowany przez WORD Toruń.

   Największą popularnością wsród dzieci i młodzieży cieszyły się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, prowadzone przez egzaminatorów z Torunia oraz przdstawicieli Policji. Około 90 młodych ludzi zdobyło upragnione dokumenty.

   Doświadczeni kierowcy mogli natomiast zmierzyć się z torem przeszkód w rywalizacji za kierownicą pojazdu egzaminacyjnego wyposażonego w tzw. "troleje" oraz spróbować jazdy samochodem w alkogoglach symulujących stan kierowcy po spożyciu alkoholu. W festynie brały udział zarówno szkoły jak i całe rodziny, które po emocjonujących konkurencjach mogły się posilić wojskową grochówką. W przerwie między konkursami podziwiano sprzęt policyjny, wozy strażackie oraz najnowsze modele samochodów osobowych prezentowane przez dealerów samochodów marki Fiat, Opel i Cevrolet.