- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2010 Udział WORD w Toruniu w akcji CARITAS pn. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

Udział WORD w Toruniu w akcji CARITAS pn. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”


 

   W dniu 19 sierpnia br. Pan Krzysztof Kucicki, Naczelnik Wydziału Edukacji Komunikacyjnej i BRD Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego  w Toruniu przekazał na ręce ks. Daniela Adamowicza, Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej 300 szt. kamizelek odblaskowych.  
   W ten sposób Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu włączył się do akcji skierowanej do przedszkoli pn. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” organizowanej przez CARITAS Diecezji Toruńskiej w ramach projektu „Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice”.
   Celem inicjatywy jest uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, że bycie widocznym na drodze jest bardzo ważne, gdyż pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa.
   Każde przedszkole, które wyrazi chęć udziału w akcji otrzyma 30 szt. kamizelek odblaskowych, w które zobowiązuje się ubierać wychodzącą na spacer grupę dzieci w dni pochmurne, w okresie od 1 października do 31 marca.