- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2010 Akcja promocyjno - edukacyjna pt. „Widoczna Gmina” w Białych Błotach

Akcja promocyjno - edukacyjna pt. „Widoczna Gmina” w Białych Błotach


 

   W dniu 4 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Białych Błotach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach akcji promocyjno-edukacyjnej pn. „Widoczna Gmina”, zorganizowanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego Toruniu.
    W spotkaniu udział wzięli: wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu Marek Staszczyk, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz lokalnych władz samorządowych.
    Podczas spotkania organizatorzy i zaproszeni goście starali się zwrócić uwagę uczniów na potrzebę noszenia elementów odblaskowych, w celu poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z KWP przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego, które powinien znać każdy pieszy. Ważnym punktem programu była również prezentacja pani ratownik medycznej, która pokazała dzieciom, jak udzielić pierwszej pomocy
    Dzieci biorące udział w akcji otrzymały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu kamizelki odblaskowe i książeczki edukacyjne. Na ręce dyrektor szkoły wojewoda Rafał Bruski wręczył  rower zakupiony przez WORD w Toruniu, który od teraz będzie służył dzieciom w niedawno wybudowanym w tej gminie miasteczku ruchu drogowego.
    Było to pierwsze spotkanie z zaplanowanych siedemnastu w 2010 r.