- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Kurs dla nauczycieli


 

   W dniu 27 lutego br. o godz. 10.00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu, przy ul. Polnej 109/111 odbył się kurs dla nauczycieli ze szkół Torunia i powiatu toruńskiego pn. „Zachowanie na miejscu zdarzenia oraz postępowanie w urazach komunikacyjnych”. Kurs jest programem pilotażowym dedykowanym nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Organizatorem kursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, we współpracy z Bydgoskim Oddziałem Fundacji „Świat Dzieciom” i Centrum Szkolenia Ratownictwa BON-MED.

   W szkoleniu wzięło udział 28 nauczycieli z 10 szkół z Torunia i powiatu toruńskiego, które w listopadzie ubr. otrzymały ufundowane przez WORD w Toruniu pakiety metodyczno-dydaktyczne do prowadzenia zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Po ukończeniu szkolenia nauczyciele otrzymali specjalne certyfikaty.

   Organizacja przedmiotowego szkolenia była ciekawym przedsięwzięciem w obszarze działań edukacyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

1.    Zespół Szkół nr 1 w Lubiczu
2.    Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu
3.    Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu
4.    Zespół Szkół nr 7 w Toruniu
5.    Szkoły Salezjańskie w Toruniu
6.    Szkoła Podstawowa w Steklinie
7.    Zespół Szkół Publicznych w Łasinie
8.    Szkoła Podstawowa w Zawdzie
9.    Szkoła Podstawowa w Wydrznie
10.  Gimnazjum nr 2 w Jankowicach