- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2009 Kampania prewencyjna 'Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice'

Kampania prewencyjna 'Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice'


 

   Caritas Diecezji Toruńskiej i Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Caritas Diecezji Bydgoskiej, Caritas Diecezji Włocławskiej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego realizują kampanię prewencyjną pn. „Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice”. Jej celem jest  poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach naszego regionu, poprzez dotarcie nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców.

   W ramach tej akcji, w dniu 10 września br. Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu Pan Ryszard Nagórski wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Komunikacyjnej i BRD p. Krzysztofem Kucickim przekazali na ręce ks. prałata Daniela Adamowicza, Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej, 7,5 tys. sztuk elementów odblaskowych. Będą one rozdawane uczniom klas pierwszych podczas pogadanek w szkołach podstawowych naszego regionu, poświęconych propagowaniu bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, które prowadzone będą we wrześniu i październiku br. przez policjantów i innych przedstawicieli służb mundurowych.

   Organizatorzy kampanii zakładają, że zaowocuje ona nie tylko poprawą bezpieczeństwa dzieci na drogach, ale również skłoni rodziców do większej współpracy ze szkołą w budowaniu bezpieczeństwa dzieci.