- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2009 VII Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych pn. „Jestem bezpieczny”

VII Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych pn. „Jestem bezpieczny”


 

   W dniu 24.03.2009 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyła się VII edycja Międzyprzedszkolnego Przeglądu Scenek Dramowych pn. „Jestem bezpieczny”. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Torunia.

   Celem konkursu, w którym wzięły udział dzieci sześcioletnie, było zaprezentowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu i w najbliższym otoczeniu, w różnych codziennych sytuacjach, w tym również w ruchu drogowym. W przeglądzie wzięło udział 9 placówek z terenu Torunia i powiatu toruńskiego i aleksandrowskiego.
   W przerwie między prezentacjami scenek dramowych odbywały się zabawy z udziałem dzieci i zaproszonych gości, a strażacy i strażnicy miejscy prezentowali swój sprzęt i ubiór ochronny.
   Przedszkola i szkoły oraz wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały atrakcyjne upominki ufundowane przez organizatorów imprezy, którymi byli: Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Jana Brzechwy w Toruniu, Przedszkole Miejskie Nr 17 w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komenda Straży Miejskiej w Toruniu, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Automobilklub Toruński, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu oraz Fundacja „Zielony Liść”.