- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2011 Tydzień bezpieczeństwa ruchu drogowego

Tydzień bezpieczeństwa ruchu drogowego


 

   Stosownie do wniosku partnerów społecznych KRBRD, Rada podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który obchodzony będzie  w Polsce w dniach 5 – 11 grudnia 2011 roku.
Do tej pory działania te były koordynowane na szczeblu ONZ, w tym roku każde państwo samodzielnie podejmuje decyzję w tej sprawie.
Wobec tego KRBRD zwraca się do swoich członków oraz partnerów działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego z apelem o efektywne wykorzystanie tej inicjatywy do podnoszenia świadomości społecznej w naszym kraju na temat odpowiedzialnych zachowań na drodze. Zachęcamy do wykorzystania tego szczególnego czasu (Mikołajki, zakupy przedświąteczne, końcówka polskiego przewodnictwa w Radzie UE) do popularyzacji bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz prowadzenia wzmożonych działań na rzecz jego poprawy.

Sekretariat KRBRD planuje w tym czasie:
1)    udział w akcji społecznej pod nazwą „Bezpiecznie-Chce się żyć! – programie edukacyjnym dla dzieci „Moda na odblaski”, na terenie miast: Inowrocław, Gdynia, Sępólno krajeńskie, Bydgoszcz i Elbląg,
2)    udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  pod nazwą „Rowerowa szkoła”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

GDDKiA organizuje w dniach 6-8.12.2011 r. w Toruniu Międzynarodowy Kongres BRD.