- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2012 Święto województwa kujawsko-pomorskiego

Święto województwa kujawsko-pomorskiego

img small   Wielki dwudniowy kiermasz wytwarzanych według tradycyjnych receptur produktów spożywczych na Rynku Nowomiejskim w Toruniu otworzy tegoroczne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To wydarzenie już w najbliższy weekend (2 i 3 czerwca), a świąteczne imprezy trwać będą aż do 24 czerwca. Zapraszamy!

 


   - Raz do roku jest taki czas, kiedy cały region wspólnie świętuje i wspólnie się bawi. Rozpoczynamy w sobotę 2 czerwca. Pora rozpocząć odliczanie! – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

   Hasłem sobotnio-niedzielnego kiermaszu, na którym spodziewamy się producentów regionalnych przysmaków ze wszystkich szesnastu polskich województw oraz tego, co mają do zaoferowania najlepszego, jest Lista Produktów Tradycyjnych. To wpisuje imprezę w cykl podobnych dorocznych wydarzeń, którym patronuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Będą miody prosto z pasieki, piwa z lokalnych wytwórni, ekologiczne twarożki  „od gospodyni”, a także znakomite mięsa i wędliny, pieczywa i słodycze. Nasz region wystąpi między innymi z chlebami ze Stolna, miodami z Doliny Dolnej Wisły, powidłami i podpiwkiem kujawskim.

 

Program obchodów tutaj.
Program imprez towarzyszących tutaj.

 

Pełna treść artykułu znajduje się na:

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21495&Itemid=1