- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2013 Projekt edukacyjny pt. "Moja karta rowerowa"

Projekt edukacyjny pt. "Moja karta rowerowa"

img-small  14 czerwca 2013 r. w Oddziale Terenowym WORD w Grudziądzu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Moja karta rowerowa”, którego organizatorem była Straż Miejska w Grudziądzu przy współpracy z WORD w Toruniu. Akcja, która trwała od kwietnia do czerwca polegała na przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową w 12 grudziądzkich szkołach podstawowych. Do projektu przystąpiło w sumie 723 dzieci, z czego 460 uzyskało kartę rowerową.


   Podczas uroczystego podsumowania akcji rozegrano zawody drużynowe, w których wzięły udział 3-osobowe delegacje z każdej szkoły. Delegacje składały się z uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów z części testowej egzaminu. W wyniku rywalizacji wyłoniono 3 najlepsze drużyny: I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu, zaś na III miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Grudziądzu.
Przy okazji uroczystego podsumowania akcji rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pn. „Wiem jak bezpiecznie poruszać się po drogach”, w którym wzięli udział uczniowie III i IV klas. Do konkursu zgłoszono 49 prac, z  czego 14 prac wyróżniono.
Nagrody dla uczestników konkursu drużynowego i plastycznego sponsorował Urząd Miasta w Grudziądzu, Straż Miejska w Grudziądzu oraz WORD Toruń.


Fotorelacja