- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Warsztaty - Modele RC w ruchu drogowym

IMG 0593    Ależ się działo w naszym Centrum Edukacji Komunikacyjnej! Była nauka zasad zachowania się na drodze, była zabawa i poznawanie kierowania wspaniałymi modelami i wreszcie zacięta rywalizacja uczestników o najlepszy i bezbłędny przejazd! Wielkie wyrazy uznania dla organizatorów spotkania: Pani Luizy Skrobiszewskiej z naszego WORD i Panów z Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC.


Dzisiaj odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu "Modele RC w ruchu drogowym", przygotowane przez WORD Toruń i naszych zawodników.

W dość niecodzienny sposób najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego poznawali znaki drogowe oraz zasady poruszania się po ulicy. Robili to... zza kierownicy rajdowego modelu RC.

Na początku nie było łatwo, ale po kilku jazdach próbnych każdy w mig łapał o co chodzi. Jedni wybrali technikę spokojną, ale za to jechali zawsze "po czarnym" i nie popełniali błędów. Drudzy - chcieli szybciej dotrzeć do mety, nie zawsze po drodze stosując się do znaków i sygnałów. Na koniec każdy jednak zaliczył "test sprawnościowy" i otrzymał pamiątkowy Dyplom.

A teraz - bezpiecznych podróży po drogach i chodnikach.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.


Fotorelacja