- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Turnieje 2018 XLI Ogólnopolski Turniej BRD

XLI Ogólnopolski Turniej BRD

IMG 0044   W sobotę 19 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn wyłonionych w eliminacjach miejskich i powiatowych: osiem ze szkół podstawowych i siedem z gimnazjów.


Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: testy (z wiedzy i skrzyżowań), rowerowy tor przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
Wśród szkół podstawowych zwyciężyli reprezentanci SP w Wielkiej Łące, w składzie: Patrycja Jasińska, Zuzanna Brzezińska, Kacper Kuźniar i Aleksander Lipiński. Opiekunem drużyny jest Izabella Masłowska.
Zaraz za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa w Łasinie (Joachim Szram, Marta Włodarczyk, Agata Kosiarek, Jacek Zawadzki) pod kierunkiem Zdzisława Eichlera.
Rywalizację wśród gimnazjalistów rozstrzygnęli na swoją korzyść uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, w składzie: Karol Świniarski, Damian Kamiński i Tymoteusz Moskal. Zespół przygotował do startu Jacek Sokołowski.
Drugie miejsce na podium  zajęła drużyna z Gimnazjum w Zieleniu (Damian Dybka, Radosław Gutowski, Dawid Gutowski)  pod opieką Sławomira Jabłońskiego.
Do wszystkich drużyn i dwóch najlepszych zawodników z każdej kategorii trafiły dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.
Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymali również puchary ufundowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego.
Zespoły, które zajęły pierwsze dwa miejsca w każdej z kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26.05.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku.

Życzymy powodzenia!