- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD 2018 Ogólnopolska akcja pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” w Toruniu

Ogólnopolska akcja pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” w Toruniu

IMG 2712    W dniu 2 sierpnia br. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, przy Rynku Staromiejskim 7 w Toruniu odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji  informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

 

   Jej organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów 60+. Każdy z uczestników mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Podczas wykładów prowadzonych przez organizatorów i toruńską Policję Seniorzy dowiedzieli się m.in. jak, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, prawidłowo poruszać się po drodze, jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta-senior i pieszy-senior, uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. 

Udział w spotkaniu był bezpłatny. Uczestnicy spotkania otrzymali od WORD w Toruniu i toruńskiej Policji materiały odblaskowe.

Fotorelacja