- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Promocja BRD Promocja BRD - 2019r. Akcja "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie"

Akcja "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie"

DSCN5452    W dniu 25 czerwca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ciechocinku przy ul. Żelaznej 5 odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jej organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów 6o+.


Każdy z uczestników mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w dodatkowe światła, dzwonki i odblaski. Podczas wykładów prowadzonych przez organizatorów i policjantów seniorzy dowiedzieli się m.in. jak, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, prawidłowo poruszać się po drodze, jak i kiedy rowerzysta-senior i pieszy-senior, uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Udział w spotkaniu był bezpłatny. Uczestnicy spotkania otrzymali od WORD w Toruniu materiały odblaskowe. Akcja prowadzona będzie w 94 powiatach na terenie całej Polski, w każdym z 16 województw, w miejscach o największym ryzyku zagrożeń wypadkami drogowymi.

 

Fotorelacja