- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Turnieje 2023 XLIV Ogólnopolski Turniej BRD

XLIV Ogólnopolski Turniej BRD

IMG 3982   W sobotę 13 maja w Oddziale terenowym WORD w Grudziądzu odbyły się eliminacje wojewódzkie 44. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn wyłonionych w eliminacjach okręgowych: sześć z Grupy I (rocznik 2011 i młodsi)  i sześć z Grupy II (starsi).


Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: testy (z wiedzy i skrzyżowań), rowerowy tor przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
W Grupie I zwyciężyli reprezentanci SP nr 2 w Koronowie, w składzie: Magdalena Duczyc, Dorota Domańska, Igor Bułą i Szymon Rojek. Opiekunem drużyny jest Katarzyna Fedek.
Rywalizację wśród drużyn z Grupy II rozstrzygnęli na swoją korzyść również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, w składzie: Wojciech Wójcik, Emilia Dropiewska, Konrad Giczela. Zespół przygotowała do startu także pani Katarzyna Fedek.
Do wszystkich drużyn i trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii trafiły dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego: w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.
Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oraz najlepsi zawodnicy indywidualni otrzymali również puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w każdej z kategorii reprezentować będą nasze województwo w finałach ogólnopolskich, które odbędą się: dla Grupy I 1-3 czerwca w Starogardzie Gdańskim, dla Grupy II 5-7 czerwca w Czarnej (woj. Podkarpackie).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim!