- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Festyn Motoryzacyjny - Toruń 2011


 

   W dniu 10 czerwca 2011 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się festyn motoryzacyjny pn. „Z nami bezpieczniej”, skierowany w szczególności do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Dla uczestników festynu zorganizowano szereg zabaw i konkursów o tematyce motoryzacyjnej, popularyzujących przepisy ruchu drogowego i uczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w tym m.in. konkurs z wiedzy o zachowaniu się na drodze dla dzieci do lat 9 i od 10 do 12 lat, konkurs z przepisów ruchu drogowego dla młodzieży powyżej 12 lat oraz konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód. Dodatkowo, jedna konkurencja została przygotowana specjalnie dla doświadczonych kierowców, była to: jazda samochodem z umieszczonym na masce tzw. „talerzem Stewarta”. Ponadto osoby posiadające prawo jazdy kat. B miały możliwość spróbowania jazdy samochodem w alkogoglach, symulujących stan kierowcy po spożyciu alkoholu. Dla laureatów konkursów WORD przygotował atrakcyjne nagrody.
    Dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się egzaminy na kartę motorowerową i rowerową, prowadzone przez egzaminatorów z WORD w Toruniu. Nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczestników, okazał się występ zespołu MAGMA, który od rozpoczęcia festynu porwał dzieci do wspólnej zabawy.
Poza konkursami i występami, WORD w Toruniu przygotował smakowite niespodzianki, m.in. „wojskową grochówkę” oraz słodkości, które rozdawane były wśród uczestników festynu.
    Specjalnie na tę okazję, Policja odwiedziła WORD wraz ze swoimi samochodami w celu zaprezentowania go dzieciom. Członkowie Bractwa Kurkowego z Torunia przeprowadzili konkurs strzelecki. Przedstawiciele Fundacji „Świat Dzieciom” pokazali młodym uczestnikom festynu, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych, zaś Żużlowiec Klubu Sportowego UNIBAX prezentował motocykl żużlowy.   
Na zakończenie festynu, wśród jego uczestników rozlosowano 15 maskotek „Miś Policjant”.
   W dniu 17 czerwca podobny festyn odbędzie się w Oddziale Terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w festynie.