- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Turnieje 2011 XV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

XV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny


 

   W dniu 28 maja 2011 r. w Oddziale Terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu odbyły się eliminacje wojewódzkie XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny.

   Oprócz części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu dwóch testów: sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego i znajomość historii polskiej motoryzacji, zawodnicy musieli także wykonać zadania praktyczne, tj. przygotować pojazd do jazdy, przejechać wyznaczony tor skuterem, przejechać wyznaczony tor samochodem z zamocowanym na masce tzw. „talerzem Stewarta” oraz wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku, w składzie: Radosław Wojdak, Sylwester Spryszyński, Bartłomiej Golasiński,
II miejsce Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy w składzie: Rafał Orchowski, Sebastian Janik, Patryk Kośmider,
III miejsce Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu w składzie: Paweł Marcinkowski, Dawid Simiński, Mateusz Araszewski,
IV miejsce Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w składzie:  Arkadiusz Ledziński, Tomasz Dalecki, Łukasz Zbielski.

 

   Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały również puchary ufundowane przez: Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.

Wyłoniono także zwycięzcę indywidualnego, który w nagrodę otrzymał rower górski. Okazał się nim Bartłomiej Golasiński (ZSS we Włocławku).

   Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca br. w Myślenicach.

 

Życzymy powodzenia!